webmail
Pavčina Lehota

Aktivity

V súčasnosti je obec strediskom celoročného turistického ruchu regiónu Liptov.

Zimná sezóna

Množstvo lyžiarskych možností v okolí (zjazdové lyžovanie, bežkárske trate, snowboarding) a blízkosť najväčšieho lyžiarskeho strediska Jasná - Chopok, ako aj menšieho lyžiarskeho strediska ŽIARCE Pavčina Lehota priamo v obci.

Z Pavčinej Lehoty  je rovnako blízko do lyžiarskeho strediska v Jasnej, ako aj do Tatralandie v Lipt. Mikuláši (cca 7,5 km),  jej poloha je približne na polceste medzi Jasnou a Tatralandiou.

V prípade dopravnej uzávery Demänovskej Doliny, hostia ubytovaní v Pavčinej Lehote využívajú špeciálnu priepustku na vstup autom do uzatvorenej Demänovskej Doliny.

V zime je vybudované prírodné klzisko dobrovoľníkmi z Pavčinej Lehoty, ktoré využívajú aj ubytovaní hostia.

Letná sezóna

Veľké možnosti športového a oddychového vyžitia - turistika (množstvo značených trás), cyklistika (značené trasy, mountain biking), hubárčenie, blízkosť 2 známych jaskýň, rybolov na Liptovskej Mare, bobová dráha priamo v obci a mnohé iné aktivity. K rozvoju cestovného ruchu prispieva aj blízkosť a ľahká dostupnosť k celoročným aquaparkom - Tatralandia, Bešeňová, Aquacity Poprad.

V obci a jej okolí je vybudovaný náučný chodník s 11 náučnými bodmi v celkovej dĺžke 10,5 km s krásnym výhľadom na Vysoké Tatry, Západné Tatry, Malú Fatru, Nízke Tatry a Veľkú Fatru.. Súčasťou náučného chodníka je aj vyhliadková veža s popisom okolia a základným výhľadom na Vysoké Tatry a okolie.

Nájdete tu aj oddychové aktivity ako je relax v saune, masáže, športové vyžitie ako tenis, futbal a iné.