webmail
Pavčina Lehota

Turistika a šport

Cykloturistika

Liptov ponúka optimálne podmienky pre vyznavačov cestnej cyklistiky, nakoľko cez región vedie diaľnica, takže ostatné cesty sú s menšou hustotou premávky ako stvorené pre tento šport. Obľúbené sú trasy okolo Liptovskej Mary, cez Čiernovážsku dolinu či Demänovskú dolinu a množstvo turistov kombinuje pešiu turistiku s výletom na bicykloch. Na všetkých trasách je potrebné dodžiavať pravidlá cestnej premávky. Na niektorých miestach sa môžete stretnúť s cykloturistickými značkami. Kvalita značkovania je rôzna. Mnohé cykloturistické trasy majú charakter okruhov, t.j. začínajú a končia na jednom mieste.

Viac

Náučný turistický chodník Pavčina Lehota

01.07.2013: Tento chodník bol vytvorený členmi Združenia cestovného ruchu v Pavčinej Lehote. Trasa je vhodná pre pešiu turistiku a v zimnom období je po nej upravovaná aj bežecká stopa. Tematicky je zameraná na poznávanie prírody, histórie, a hlavne zaujímavého okolia našej obce. Ak ste sa rozhodli prejsť týmto chodníkom, prajeme vám krásny zážitoka zároveň vás prosíme o dodržiavanie zásad ochrany prírody.

Viac

Náučný chodník Demänovská dolina

Prírodovedný okružný náučný chodník Jasná – Tri vody – Luková - Široká dolina– Lúčky. Stredne náročná poldenná túra s pomerne veľkým prevýšením, ktorá na krátkom úseku okolo Lukovej vystupuje nad hornú hranicu lesa. Za zhoršených poveternostných podmienok možno zísť po modrej značke do Jasnej Dĺžka trasy je 13,5 km s prevýšením 750 m.

Viac

Prírodná rezervácia Jelšie

JELŠIE je jedna z malých lesných rezervácií na severnej strane Nízkych Tatier. Leží na aluviálnej nive Demänovky severovýchodne od obce Pavčina Lehota. Výmera rezervácie je 26,10 ha.

Viac

Demänovská dolina

Demänovská dolina, najznámejšia a najkrajšia dolina Nízkych Tatier, 15 km dlhá, je hlavným centrom turistického ruchu v pohorí Nízkych Tatier.

Viac

Pešia turistika

Vďaka prírodným danostiam, technickej vybavenosti a ubytovacím kapacitám v priestore doliny je možné vykonávať veľa druhov horských športov a zábavných aktivít.

Viac

Chopok

Chopok je druhý najvyšším vrcholom Nízkych Tatier (2024 m), nachádza sa medzi Derešmi a vrchom Konské. Pre lyžiarske a turistické účely sa Chopok rozdeľuje na Chopok - sever a Chopok - juh.

Viac

Športovo - zábavný park Jasná

Športovo-zábavný park JASNÁ dáva možnosť športového vyžitia všetkým vekovým kategóriám. (Bike Park, Kolobežky, Bungee trampolína, Paragliding, Lukostreľba, Paintball).

Viac

Tarzánia Jasná

Tarzánia Jasná sa nachádza v Jasnej pod Chopkom, v blízkosti hotela Ostredok a približne 200m od Hotela Grand. Postavená je na stromoch a pozostáva z dvoch trás vybudovaných pomocou 34 plošín a 95 prekážok vo výške približne 4 až 7 m nad zemou.

Viac

Bobová dráha Žiarce

Celková dĺžka dráhy je 1000 m a ide o najstrmšiu dráhu na Slovensku s celkovým prevýšením 120 metrov. Maximálna rýchlosť, ktorú je možné dosiahnuť je obmedzená na 45 km/hod.

Viac

Vodná nádrž Liptovská Mara

Liptovská Mara je vodné dielo na strednom Liptove na Slovensku, pri Liptovskom Mikuláši. Je súčasťou systému priehrad Vážskej kaskády.

Viac

Areál vodných športov Liptovský Mikuláš

Areál vodného slalomu Andreja Cibáka leží na juhovýchodnom okraji mesta Liptovský Mikuláš. Je situovaný na ľavom brehu rieky Váh , ktorej odrazením vody je aj napájaný. Do prevádzky bol spustený v roku 1978 a jeho otcom bol pán Andrej Cibák.

Viac